Wysuń/Schowaj Panel Logowania
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Rok założenia 1920

Sukces krwiodawców z ZST

Elżbieta Kotwasińska

A A A
Sukces krwiodawców z ZST

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku zajął I miejsce na szczeblu ogólnopolskim w XIV edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie” w kategorii najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa.
Głównym celem Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie” jest popularyzowanie idei honorowego oddawania krwi, poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się oraz promocja honorowego krwiodawstwa w społecznościach lokalnych.
W XIV edycji tego konkursu, która zakończyła się w czerwcu 2017 r. Zespół Szkół Technicznych we Włocławku zajął również I miejsce na szczeblu wojewódzkim w kategorii najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa oraz III miejsce na szczeblu wojewódzkim w kategorii oddanie największej ilości krwi w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły.
Jest to już kolejny sukces szkoły i działającego w niej Szkolnego Koła PCK w zakresie organizowania akcji poboru krwi i propagowania idei honorowego krwiodawstwa. Od wielu lat Zespół Szkół Technicznych aktywnie uczestniczy w działaniach Polskiego Czerwonego Krzyża oraz promocji idei honorowego krwiodawstwa i zawsze zajmuje czołowe lokaty.
Koordynatorem akcji krwiodawstwa jest opiekun Szkolnego Koła PCK, pani Elżbieta Górska.
Wszystkim krwiodawcom gratulujemy oraz dziękujemy za oddaną krew – dar życia


Statystyki

Statystyki

Osób online:

1

Odsłon:

2780454

Aktualności:

300

Artykułów:

149

Albumów:

27

Zdjeć w galeri:

5246

Galeria

Galeria

Przejdź do Galerii