Wysuń/Schowaj Panel Logowania
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Rok założenia 1920

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Elżbieta Kotwasińska

A A A

W czwartek 26 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 roku.

Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Wielkim świętem państwowym była w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej, zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić jako święto państwowe dzień 3 maja, to jest rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku pod kierunkiem dr Krystyny Grzesiak zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Uroczystość przybliżyła młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej Konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie).Statystyki

Statystyki

Osób online:

1

Odsłon:

2775853

Aktualności:

300

Artykułów:

149

Albumów:

27

Zdjeć w galeri:

5246

Galeria

Galeria

Przejdź do Galerii