Wysuń/Schowaj Panel Logowania
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Rok założenia 1920

Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt

Elżbieta Kotwasińska

A A A

Uczniowie naszej szkoły ponownie wsparli schronisko dla zwierząt we Włocławku. Była to kolejna akcja pomocy dla zwierząt organizowana przez szkolne koło PCK.

W schronisku zawsze potrzebna jest karma, koce i pomoc wolontariuszy, na przykład przy wyprowadzaniu psów na spacery. Pomoc dla każdego schroniska dla bezdomnych zwierząt jest wyjątkowo cenna, szczególnie teraz, kiedy koszty utrzymania rosną. Każda chęć wsparcia zwiększa szanse na przeżycie zwierząt, które potrzebują pomocy.

Dlatego też w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku pod patronatem Szkolnego Koła PCK zorganizowana została akcja zbiórki żywności dla zwierząt ze schroniska. 23 kwietnia 2018 roku uczniowie ZST razem z opiekunem SK PCK panią Elżbietą Górską przyjechali do schroniska dla bezdomnych zwierząt, aby przekazać zebraną w szkole karmę oraz pomóc w wyprowadzaniu psów na spacer.

Uczniowie nie pozostali obojętni na cierpienie psów i kotów, które dziś są w schroniskach, a które kiedyś też miały kiedyś dom. Niestety człowiek, którego bezgranicznie kochały, ten dom im odebrał. Wiadomo, że pełna miska to nie wszystko, ale chcemy zacząć od tego. Pragniemy zrobić wszystko, aby bezdomnym zwierzakom chociaż przez chwilę żyło się lepiej. Miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt.
Statystyki

Statystyki

Osób online:

1

Odsłon:

2775856

Aktualności:

300

Artykułów:

149

Albumów:

27

Zdjeć w galeri:

5246

Galeria

Galeria

Przejdź do Galerii